Szukaj

PL I Roberta Fontana TEN MOMENT ZMIENIŁ MOJE ŻYCIE...

Aktualizacja: 23 paź 2018ROBERTA FONTANA

    Zaczęłam bardzo wcześnie, Chciałam zostać klasyczną tancerką, a potem dyrektor BALLETTO DI ROMA otworzył przede mną nowy fantastyczny świat. Powiedział mi, abym spróbowała tańca współczesnego. Moja pasja i miłość do tańca z tą chwilą jeszcze wzrosła. Zaczęłam bardzo wcześnie pracować w teatrze i telewizji. Zawsze czułam się wolna jako tancerz, nauczyciel i choreograf. Podróż trwała od początku z oddaniem i pasją.


ŻEBY ZOSTAĆ PROFESJONALISTĄ...

    Każdego dnia musimy zdeterminowani uczyć się i rozwijać. Zawsze starać się poszerzać swoje horyzonty I opuszczać strefę komfortu. Nigdy się nie poddawać. Zawodowcem stajemy się w chwili, gdy taniec staje się naszym zawodem – do tego potrzebne jest pełne poświęcenie. Zawsze uczyć się, trenować i zbierać doświadczenie. Poświęć tańcowi całe swoje życie.


NAJWAŻNIEJSZE W TAŃCU JAZZOWYM...

    Najważniejsze w tańcu jazzowym jest dynamika, ekspresja, muzykalność i technika. Muzyka dociera do mojego serca, a tworzenie jest spontaniczne.

TRUDNOŚCI W PRACY CHOREOGRAFA...

    Nigdy nie miałem trudności. Taniec łączy. Jestem uśmiechniętą i pozytywną osobą, kocham przekazywać swoją energię.


TEN MOMENT ZMIENIŁ MOJE ŻYCIE...

    Kiedy byłam młoda, wybór współczesnego tańca zmienił moje życie. Gdybym kontynuowała taneczną podróż tylko jako klasyczna tancerka, to by się nie wydarzyło. Wybór innych styli, nauka z wieloma nauczycielami i wyjście z mojej szkoły dały mi nowe możliwości rozwoju, ale przede wszystkim moje życie. Kocham moją pracę. Kocham moje życie . Taniec jest energią


"LA NINA MALA" i "SUERTE"...

To dwa spektakle, opowiadające o wielkich artystkach, które mają znaczącą historię - kobiety, które cierpiały i opowiadały o tym poprzez osobiste doświadczenie. Najgłębsze poczucie sztuki pochodzące z wrażliwości każdej z nich. Moje choreografie były nieodłącznie związane z tematem poprzez pełne uchwycenie muzyki i intensywność tematu.


0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie